Jak vkročit do jara s pozitivní myslí

Dny se prodlužují, sníh už roztál, ptáčci začínají cvrlikat a posedávat na popovídání a nějakou tu mňamku v krmítkách, a to znamená, že jaro už se hlásí. Dlouhá zima nás unavila, teď ale přišel čas, který nás nabije pozitivní energií, pokud ji přijmeme.

Procházky přírodou jsou tou správnou cestou, jak si odpočinout a načerpat nové síly. Pokud jste z města, zajděte třeba do parku, vezměte děti na prolézačky, čerstvý vzduch je báječný léčitel. A až budete venku, objímejte stromy.

V každém stromu se skrývá duše. Podle legend ve stromech žijí dryády, lesní nymfy podobné vílám nebo rusalkám.  Nemusíte věřit na pohádky, abyste cítili životní energii a sílu, která proudí živým dřevem. Podle pověstí, když porazíte strom, zemře i dryáda. I dřevo má energii, ale pokud porovnáte prkno a strom, který je svými kořeny zapuštěný v zemi, ze stromu ucítíte energie mnohonásobně víc. Musíte jen být vnímaví.

S tím, jak se lidé pomalu navrací k přírodě, se objevují i nové výzkumy. Vědci v Rusku například zjistili, že větve sibiřské jedle umístěné poblíž nemocného snižují množství mikrobů až o padesát procent. Finští vědci zase potvrdili, že lidé, kteří objímají stromy, mají v krvi vysokou koncentraci buněk, které dokáží  bojovat se spoustou nemocí, dokonce se zhoubnými nádory. Když se přitulíte k stromu a zavřete oči, můžete vnímat, jak vás problémy opouštějí, mizí stres, únava. Stromy nám pomáhají zvládnout poruchy pozornosti, hyperaktivitu, kolísavý srdeční rytmus i depresi. Les zkrátka navrací sílu. Objímejte ale jen zdravé stromy, ty, na kterých neroste jmelí ani žádné jiné výrůstky.

A když budete venku a bude trošku tepleji, vezměte si deku, rozložte ji, nebo si jen tak lehněte do trávy. Nechte sluníčko šimrat vás po tváři. Je to dárce života a zdroj devadesáti devíti procent energie na naší planetě. Antické a jiné starověké kultury uctívaly slunečního boha a my bychom si měli více vážit toho, kolik síly nám může dát. Když jste na sluníčku, nutí vás to se usmívat, je to dávka pozitivní energie, která vás zbaví stresu, úzkosti, pomůže při depresi, nebo jen tak jako prevence.

Na sluníčku se posiluje náš imunitní systém a narůstá množství bílých krvinek, zlaté paprsky ničí viry a brání jejich množení. Rozšiřují se cévy a kapiláry a vysoký krevní tlak klesá. Díky zvýšené produkci melatoninu vyřešíte svoje problémy se spánkem. Dokonce se náš cholesterol a ergosterol pod vlivem sluníčka mění na vitamin D, který je důležitý, aby se vstřebával vápník do kostí. Kvůli vitaminu D bychom měli strávit každý den na sluníčku aspoň čtvrt hodinky.

A co dál? Abyste měli energii nastavte si odlehčený jídelníček, zařaďte do své stravy více zeleniny, kdo má zahrádku může použít mnoho planých rostlin ze zahrádky. Jako např. sedmikrásky, kopřivy, listy pampelišky, kozí nohu a další. Tyto rostliny mají přirozeně mnoho minerálních látek a ty nám po zimně scházejí. Můžete je rozmixovat na nápoj smoothie, nebo použít do salátu.

Další rada ode mne zní : Nechte rozpustit své duševní bloky pomocí Brány do vědomí (Accessn Conscioussness). To je nová metoda, o které se můžete dočíst více na těchto stránkách.  V České republice ji provozuje dosud jen pár terapeutů.

Přeji všem krásné jaro.

Kategorie článku: