Výživové poradenství

Výživové poradenství Praha

Cílem našich sezení bude naučit vás nejen se zdravě stravovat, ale také přistupovat k této zásadní změně životního stylu pozitivně. Uvidíte, že se budete cítit zdravěji, veseleji a budete plní energie.

Jak to funguje?

Během úvodní hodiny především musíme společně analyzovat vaše neduhy a špatné návyky ve stravování. Na základě těchto informací pak budeme dále stanovovat další postupy a doporučení jako například jídelníček na míru nebo detoxikační kůry.

Cílem zdravé výživy nemusí být nutně potřeba redukovat hmotnost, ale naopak přibrat nebo se prostě jen vydat na lepší cestu a svého těla si více vážit. 

Jaké služby nabízím

  • analýzu dosavadního stravování
  • sestavení jídelníčku na míru
  • nutriční poradenství a výběr vhodných potravin
  • komplexní analýza tělesných hodnot
  • návrh detoxikační kůry
  • průběžné kontroly výsledků a grafické výstupy měření

Kompletní analýza tělesných hodnot na váze TANITA

Stanovení tělesného tuku, viscerálního tuku, svalové hmoty, % tělesné vody, metabolického věku, BMI - denního příjmu kalorií a dalších hodnot.

Díky analýze Vašich tělesných hodnot můžeme stanovit Váš dosavadní fyzický potenciál. Výsledky také zohledním při sestavení jídelníčku.

Sestavení jídelníčku na míru

Na základě získaných údajů a konzultace sestavím jídelníček na míru. Zohledníme Vaši pohybovou aktivitu, dosavadní fyzický stav i cíl, který úpravou životního stylu sledujeme.

Návrh detoxikační kůry

Detoxikace organizmu může příznivě ovlivnit celkové nastartování redukce váhy. Volba, zda se v případě potřeby rozhodnete podstoupit detoxikaci, záleží jen na Vás.

Doporučím výběr kvalitních potravin

Sortiment dostupných potravin v dnešních marketech je opravdu široký a proto budeme věnovat pozornost také správnému výběru vhodných produktů, protože ne všechny výrobky se tváří tak jak ve skutečnosti vypadají.

Kontrolní měření výsledků - grafické výstupy všech ukazatelů

Výsledky použité metody můžete průběžně sledovat na grafických výstupech z váhy TANITA, které Vám budou dány k dispozici.

Naučím Vás peci kvalitní kváskový chléb

Cílem této části není „kurz vaření“. Na základě rozboru běžně dostupného celozrnného pečiva jsem zjistila, že i takzvané zdravé pečivo obsahuje celou řadu tzv. éček a jiných nevhodných doplňků, které se dnes používají pro relativní zkvalitnění a prodloužení trvanlivosti. 100% jistotou je možnost výroby vlastního pečiva.

Při výrobě (fermentaci) švestiček umeboshi vzniká jako odpadní produkt červená voda ume-su, neboli umeocet. Při moderním způsobu výroby se nakládají nesušené švestky, aby zbylo více tekutiny.

Z chemického hlediska ale s octem nemá nic společného. Umeocet má slanokyselou chuť a i když má v názvu slovo ocet, spíše nám pokrm osolí, než okyselí. Na rozdíl od obyčejného octa (který je vhodný tak na úklid domácnosti), neničí krev a střevní mikroflóru.

Zdravá výživa a zdravý životní styl - s těmito pojmy se v poslední době setkáváme stále častěji. Mnozí ale neví, jak s těmito pojmy pracovat.

Proto Vám nabízíme pomoc, radu a vysvětlení, kde začít, jak si vybírat potraviny na našem trhu, jak z nich uvařit chutná a zdravá jídla a jak předejít civilizačním chorobám jakými jsou cukrovka, kardiovaskulární nemoci, alergie a mnoho dalších.

Přihlásit se k odběru RSS - Výživové poradenství